ADORACJA

Rycerze Kolumba

modlitwa za...

Archidiecezja

OKNO ŻYCIA

CARITAS

1%

OnLine


Posłuchaj w internecie przekaz nabożeństw na żywo z kościoła


Do słuchania używaj:
WinampSłowo Boże na każdy dzień

Św. Wojciech - patron

KontaktParafia św. Wojciecha BM w Częstochowie
ul. Brzeźnicka 59
42-200 Częstochowa
tel. (34) 322 08 08
e-mail:
parafia@swietywojciech.com

Fatima

Linkownia

Boże Ciało

26 maja wyszliśmy na ulice naszej parafii, by głosić światu prawdziwą obecność w białej hostii Chrystusa, który pokonał śmierć i jest dla każdego z nas nadzieją życia. Uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa, zwane potocznie Bożym Ciałem, jest jednym z najbardziej uroczyście obchodzonych dni w całym roku liturgicznym. To kolejne ruchome święto. Przypada na jedenasty dzień po Zesłaniu Ducha Świętego.

Majówka na Górze Ossona

24 maja uczestniczyliśmy w Majówce na Górze Ossona przy figurze Matki Bożej Lotników. Ta szczególna modlitwa stała się już swego rodzaju tradycją naszej wspólnoty parafialnej. W tym pięknym wydarzeniu brali również udział przedstawiciele lotników na czele z Prezesem Aeroklubu Polskiego Włodzimierzem Skalikiem. Modlitwie przewodniczył Ks Abp Senior Stanisław Nowak.

Rozpoczęcie Procesji Fatimskich

13 maja uczestniczyliśmy w pierwszej z letnich Procesji ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Wszyscy czciciele Matki Najświętszej po Mszy Św. udają się do pięciu ołtarzy – symboli tajemnic różańcowych, by poprzez modlitwę różańcową i śpiew zawierzać szczególnej opiece Maryi naszą parafię, rodziny i osobiste intencje. Eucharystii przewodniczył Ks. prałat Włodziemierz, natomiast procesji Ks. Abp Wacław Depo.

Odpust Parafialny

23 kwietnia w naszej parafii przeżywaliśmy odpust. W tym roku, naszym przewodnikiem odpustowym był ks. prałat Stanisław Gębka - misjonarz miłosierdzia.

Bierzmowanie

2 kwietnia w naszej parafii grupa młodzieży ks. Radosława i ks. Piotra przyjęła sakrament Bierzmowania. Uroczystości przewodniczył ks. Abp Wacław Depo.

Święte Triduum Paschalne

Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii

18 marca odbyła się Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. Podążanie za Jezusem Chrystusem było świadectwem naszej wiary. Każdy kto tylko miał życzenie mógł chociaż przez chwilę nieść na swoich ramionach krzyż. Rozważania drogi krzyżowej prowadził Ks. Sebastian.

Rekolekcje Wielkopostne

Dobiegły końca nasze tegoroczne rekolekcje wielkopostne, które trwały od 12 do 16 marca. Wygłosił je dla nas o. Norbert Oczkowski OP, Dominikanin z Wrocławia, duszpasterz „Piętrobusa”; promotor kultu bł. Czesława, opiekun Żywego Różańca.

Wyjazd na Światowe Dni Młodzieży

Wielki Post

Święty Błażej

3 lutego obchodzimy wspomnienie Świętego Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła. Za jego wstawiennictwem prosimy Boga o zdrowie gardła i o łaskę dobrego korzystania z daru mowy.

Za wstawiennictwem Świętego Błażeja, biskupa i męczennika, niech Bóg zachowa Cię od choroby gardła i wszelkiej innej dolegliwości. W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.