ADORACJA

modlitwa za...

OKNO ŻYCIA

CARITAS

Archidiecezja

1%

OnLine


Posłuchaj w internecie przekaz nabożeństw na żywo z kościoła


Do słuchania używaj:
WinampSłowo Boże na każdy dzień

Św. Wojciech - patron

KontaktParafia św. Wojciecha BM w Częstochowie
ul. Brzeźnicka 59
42-200 Częstochowa
tel. kanc 34-3220808
e-mail:
parafia@swietywojciech.com

Fatima

Linkownia

Dzień Adoracji Relikwii Krzyża Świętego

Na kilka dni przed świętem Podwyższenia Krzyża Nasza Parafia miała szczególną łaskę. 11 - 12 września mogliśmy trwać na modlitwie w obecności "największej świętości świata" - relikwii drzewa, na którym zawisło "Zbawienie Świata" - nasz Pan Jezus Chrystus. Dzień ten stał się okazją do osobistej jak i wspólnotowej modlitwy dla wielu z nas, i szansą na to aby już po kilku dniach rozpoczętego roku szkolnego i katechetycznego zatrzymać się i przypomnieć sobie za św. Pawłem, że nauka Krzyż jest mocą Bożą dla nas wierzących! Warto z tej nauki czerpać siły do uczenia się, pracowania, dawania świadectwa Miłości.


13 lipca Wprowadzenie na Urząd Funkcjonariuszy Rady Rycerzy Kolumba

W niedzielę 13 lipca w naszym kościele parafialnym miała miejsce uroczystość Wprowadzenia na Urząd Funkcjonariuszy Rady 15672 im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uroczystości tej przewodniczył ks. Radosław.


22 czerwca - Msza św. Prymicyjna Ks. Bartłomieja

W niedzielę 22 czerwca Ks. Bartłomiej Bardelski pochodzący z parafii Świętej Rodziny w Praszce, który odbywał w naszej parafii praktyki diakońskie, odprawił Prymicyjną Mszę św. oraz udzielił wszystkim zebranym prymicyjnego błogosławieństwa.

Ks. Bartłomiej będzie pełnił posługę wikariuszowską w parafii p/w. Św. Piotra i Pawła w Kamieńsku. Cała nasza wspólnota życzy Księdzu Neoprezbiterowi owocnej pracy kapłańskiej.

SZCZĘŚĆ BOŻE!


19 czerwca - Uroczystość Bożego Ciała

Zgodnie z tradycją 19 czerwca wyszliśmy na ulice naszej parafii, by głosić światu prawdziwą obecność w białej hostii Chrystusa, który pokonał śmierć i jest dla każdego z nas nadzieją życia.


Rozpoczęcie Procesji Fatimskich

 13 maja uczestniczyliśmy w pierwszej z letnich Procesji ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Podobnie jak październikowa, ma ona szczególnie uroczysty charakter. Wszyscy czciciele Matki Najświętszej udają się do pięciu ołtarzy – symboli tajemnic różańcowych, by poprzez modlitwę różańcową i śpiew zawierzać szczególnej opiece Maryi naszą parafię, rodziny i osobiste intencje.

Uroczystości przewodniczył Ks. Abp Wacław Depo.


11 maja - I Komunia Szkoły Społecznej Nr 1

I Komunia i Rocznica I Komunii św. dzieci

13 maja przeżywaliśmy w naszej parafii święto Eucharystii.

O godz. 10.30 dzieci ze Szkoły Społecznej Nr 1 przystąpiły do Pierwszej Komunii św.

Dzieciom towarzyszyli nie tylko rodzice i bliscy, ale również inni uczniowie Szkoły na czele z Dyrekcją i przedstawicielami Grona Pedagogicznego. Tej wyjątkowej uroczystości przewodniczył Ks. Proboszcz.


Niedziela Miłosierdzia Bożego - Kanonizacja


23 kwietnia - Odpust Parafialny


26 kwietnia - Pielgrzymka do Ziemi Świętej


05 stycznia - Sptkanie Opłatkowe LSO Regionu Częstochowskiego

05 stycznia, Mszą św. o godz. 18-tej, rozpoczęło się spotkanie opłatkowe Liturgicznej Służby Ołtarza Regionu Częstochowskiego.

W tym szczególnym spotkaniu brało udział około 150 przedstawicieli ministrantów, lektorów i scholi z różnych parafii Częstochowy i okolic.


05 stycznia - Jasełka Szkoły Podstawowej Nr 2

W niedzielę 05 stycznia na Mszy św. o godz. 12-tej mieliśmy możliwość uczestniczyć w przedstawieniu związanym z Uroczystością Bożego Narodzenia.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 2, pod opieką s. Adriany i s. Celiny wystawiły przepiękne Jasełka, które były prawdziwą ucztą duchową.