ADORACJA

Rycerze Kolumba

modlitwa za...

Archidiecezja

OKNO ŻYCIA

CARITASGAZETKA

1%

OnLine


Posłuchaj w internecie przekaz nabożeństw na żywo z kościoła


Do słuchania używaj:
WinampSłowo Boże na każdy dzień

Św. Wojciech - patron

KontaktParafia św. Wojciecha BM w Częstochowie
ul. Brzeźnicka 59
42-200 Częstochowa
tel. kanc 34-3220808
e-mail:
parafia@swietywojciech.com

Fatima

Linkownia

13-17 GRUDNIA - Rekolekcje Adwentowe

Dobiegły końca nasze tegoroczne duchowe ćwiczenia. Rekolekcje Adwentowe trwały 13-17 grudnia i zakończyły się uroczystym przyjęciem szkaplerza przez Parafian. Prowadził je o. Włodzimierz Tochmański Karmelita, Dyrektor Referatu Świętego Szkaplerza z Czernej. Był to czas naszego przybliżania się do Jezusa poprzez Maryję, nie tylko tę którą wspominamy szczególnie w Adwencie jako Jutrzenkę, ale poprzez NMP z Góry Karmel. Niech przykład Maryi będzie widoczny w naszym życiu!


29 LISTOPADA - Bal Wszystkich Świętych

16 LISTOPADA - Przedstawienie pt. Stale za późno

11 LISTOPADA - Dzień Niepodległości

13 PAŹDZIERNIKA - Zakończenie nabożeństwo Fatimskie

6 października - Doba Eucharystyczna

6 października nasza Parafia włączyła się w całodobową adorację Najświętszego Sakramentu. Był to czas modlitwy indywidualnej i wspólnotowej. Dobra Eucharystyczna rozpoczęła się Mszą św. o godz. 7.00, a zakończyła następnego dnia.


30 września - Dekanalny Dzień Chorego

Plurimos Annos

Z okazji imienin Księdza Proboszcza, któremu patronuje święty Stanisław Kostka, pragniemy złożyć najlepsze życia! Niech wzorem św. Stanisława Ksiądz Proboszcz nie szczędzi sił i zapału służąc Bogu i Ludziom. Przyczyniając się do duchowego wzrostu wszystkich Parafian. A Maryja Matka Kapłanów wyprasza wszelkie boże łaski w posłudze ołtarza, słowa i konfesjonału. SZCZĘŚĆ BOŻE!


14 września - Dzień świętości życia w Święto Podwyższenia Krzyża

W niedzielę, w której Kościół oddawał cześć największej relikwii świata - Krzyżowi Świętemu, nasza Parafia przeżywała wyjątkowy czas. 14 września gościliśmy w naszej świątyni wyjątkowego gościa - p. dr. inż. Antoniego Ziębe, obrońce życia dzieci poczętych i działacza ruchów pro Life, który dzielił się z nami świadectwem swojego życia, poświęconego dla drugiego człowieka - tego najmniejszego i niewinnego. W czasie tego wydarzenia był też czas na spotkanie z grupą obrońców życia działającą przy naszej Parafii i wymianę doświadczenia dla skuteczniejszego działa pro Life. Na dalszą "walkę" o dzieci poczęte, a nienarodzone NIECH BÓG BŁOGOSŁAWI!


Dzień Adoracji Relikwii Krzyża Świętego

Na kilka dni przed świętem Podwyższenia Krzyża Nasza Parafia miała szczególną łaskę. 11 - 12 września mogliśmy trwać na modlitwie w obecności "największej świętości świata" - relikwii drzewa, na którym zawisło "Zbawienie Świata" - nasz Pan Jezus Chrystus. Dzień ten stał się okazją do osobistej jak i wspólnotowej modlitwy dla wielu z nas, i szansą na to aby już po kilku dniach rozpoczętego roku szkolnego i katechetycznego zatrzymać się i przypomnieć sobie za św. Pawłem, że nauka Krzyż jest mocą Bożą dla nas wierzących! Warto z tej nauki czerpać siły do uczenia się, pracowania, dawania świadectwa Miłości.


13 lipca Wprowadzenie na Urząd Funkcjonariuszy Rady Rycerzy Kolumba