ADORACJA

Rycerze Kolumba

modlitwa za...

Archidiecezja

OKNO ŻYCIA

CARITAS

1%

OnLine


Posłuchaj w internecie przekaz nabożeństw na żywo z kościoła


Do słuchania używaj:
WinampSłowo Boże na każdy dzień

Św. Wojciech - patron

KontaktParafia św. Wojciecha BM w Częstochowie
ul. Brzeźnicka 59
42-200 Częstochowa
tel. (34) 322 08 08
e-mail:
parafia@swietywojciech.com

Fatima

Linkownia

Nabożeństwa Wielkopostne

Środa Popielcowa

...

Po siedmiu miesiącach bycia w naszej wspólnocie parafialnej - dnia 30 stycznia odszedł do Pana ks. prałat Zenobiusz Łabuś. Przyszedł do nas w czerwcu, aby po trudach duszpasterskiego posługiwania odpocząć na zasłużonej emeryturze. Od samego początku dał się poznać jako gorliwy spowiednik i życzliwy współbrat w kapłaństwie. Uroczystości pogrzebowe miały miejsce w rodzinnym Zawierciu 3 lutego, natomiast w naszej parafii 2 lutego na Mszy Świętej o godzinie 20:00 pod przewodnictwem Abpa Wacława Depo pożegnało ks. prałata Zenobiusza przeszło 100 kapłanów naszej Archidiecezji, licznie zgromadzone delegacje wiernych z Parafii, w których duszpasterzował ks. Prałat oraz nasi Parafianie.

Miłosierny Boże, spraw, aby Twój sługa, prezbiter Zenobiusz, którego w ziemskim życiu zaszczyciłeś świętym posłannictwem, radował się wiecznie w niebieskiej chwale. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Święty Błażej

3 lutego obchodzimy wspomnienie Świętego Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła. Za jego wstawiennictwem prosimy Boga o zdrowie gardła i o łaskę dobrego korzystania z daru mowy.

Za wstawiennictwem Świętego Błażeja, biskupa i męczennika, niech Bóg zachowa Cię od choroby gardła i wszelkiej innej dolegliwości. W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

Bal Karnawałowy

1% podatku na KSM

Życzenia noworoczne

Sylwester

31 grudnia 2015 roku w naszej parafii odbył się SYLWESTER Z KLASĄ organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży naszej Archidiecezji. Był to dobry czas zabawy i radości, ale także spotkania z Bogiem. O godzinie 00:00 nie mogło zabraknąć fajerwerków i hucznego przywitania Nowego Roku, zaś o 00:15 rozpoczęła się Msza Święta, na której KSM podziękował Bogu za miniony rok i prosili o łaskę na ten - 2016. Bal trwał do wczesnych godzin porannych.

Wigilia dla młodzieży

W piątek 18 grudnia wszystkie grupy młodzieżowe z naszej parafii przeżywały swój czas dzielenia się radością. Na auli zgromadziła się Młodzież, aby nie tylko wspólnie kolędować i złożyć sobie życzenia, ale także po to aby tworząc wspólnotę wspólnot ubogacić się sobą nawzajem.

Rekolekcje Adwentowe

Dobiegły końca nasze tegoroczne duchowe ćwiczenia. Rekolekcje Adwentowe trwały od 12 do 16 grudnia. Wygłosił je dla nas Ks. dr Jacek Marciniec proboszcz parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Lindowie oraz diecezjalny duszpasterz osób chorych i niepełnosprawnych.

Ustanowienie Lektorów

13 grudnia o godz. 18:00 w naszej parafii odbyła się uroczystość włączenia do grona lektorów około 190 ministrantów z Archidiecezji Częstochowskiej. Z wielką radością patrzyliśmy na świadectwo wiary, które dawało tak wielu młodych chłopców, gdy przyjmując z rąk Księdza Arcybiskupa Wacława Depo Księgę Pisma Św. z wielkim szacunkiem brali ją do rąk i całowali na znak, iż jest w niej obecny sam Bóg w swoim słowie.