ADORACJA

Rycerze Kolumba

modlitwa za...

Archidiecezja

OKNO ŻYCIA

CARITAS

1%

OnLine


Posłuchaj w internecie przekaz nabożeństw na żywo z kościoła


Do słuchania używaj:
WinampSłowo Boże na każdy dzień

Św. Wojciech - patron

KontaktParafia św. Wojciecha BM w Częstochowie
ul. Brzeźnicka 59
42-200 Częstochowa
tel. (34) 322 08 08
e-mail:
parafia@swietywojciech.com

Fatima

Linkownia

Rozpoczęcie Procesji Fatimskich

13 maja uczestniczyliśmy w pierwszej z letnich Procesji ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Wszyscy czciciele Matki Najświętszej po Mszy Św. udają się do pięciu ołtarzy – symboli tajemnic różańcowych, by poprzez modlitwę różańcową i śpiew zawierzać szczególnej opiece Maryi naszą parafię, rodziny i osobiste intencje. Eucharystii przewodniczył Ks. prałat Włodziemierz, natomiast procesji Ks. Abp Wacław Depo.

Odpust Parafialny

23 kwietnia w naszej parafii przeżywaliśmy odpust. W tym roku, naszym przewodnikiem odpustowym był ks. prałat Stanisław Gębka - misjonarz miłosierdzia.

Bierzmowanie

2 kwietnia w naszej parafii grupa młodzieży ks. Radosława i ks. Piotra przyjęła sakrament Bierzmowania. Uroczystości przewodniczył ks. Abp Wacław Depo.

Święte Triduum Paschalne

Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii

18 marca odbyła się Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. Podążanie za Jezusem Chrystusem było świadectwem naszej wiary. Każdy kto tylko miał życzenie mógł chociaż przez chwilę nieść na swoich ramionach krzyż. Rozważania drogi krzyżowej prowadził Ks. Sebastian.

Rekolekcje Wielkopostne

Dobiegły końca nasze tegoroczne rekolekcje wielkopostne, które trwały od 12 do 16 marca. Wygłosił je dla nas o. Norbert Oczkowski OP, Dominikanin z Wrocławia, duszpasterz „Piętrobusa”; promotor kultu bł. Czesława, opiekun Żywego Różańca.

24 godziny dla Pana

Inicjatywa 24 godziny dla Pana, którą będziemy przeżywać z 4 na 5 marca w naszym kościele to okazja do pojednania się z Bogiem w sakramencie pokuty i pojednania oraz uwielbienia Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Przez 24 godziny będzie możliwość spowiedzi, wykorzystajmy ten czas łaski.

Wyjazd na Światowe Dni Młodzieży

Wielki Post

...

Po siedmiu miesiącach bycia w naszej wspólnocie parafialnej - dnia 30 stycznia odszedł do Pana ks. prałat Zenobiusz Łabuś. Przyszedł do nas w czerwcu, aby po trudach duszpasterskiego posługiwania odpocząć na zasłużonej emeryturze. Od samego początku dał się poznać jako gorliwy spowiednik i życzliwy współbrat w kapłaństwie. Uroczystości pogrzebowe miały miejsce w rodzinnym Zawierciu 3 lutego, natomiast w naszej parafii 2 lutego na Mszy Świętej o godzinie 20:00 pod przewodnictwem Abpa Wacława Depo pożegnało ks. prałata Zenobiusza przeszło 100 kapłanów naszej Archidiecezji, licznie zgromadzone delegacje wiernych z Parafii, w których duszpasterzował ks. Prałat oraz nasi Parafianie.

Miłosierny Boże, spraw, aby Twój sługa, prezbiter Zenobiusz, którego w ziemskim życiu zaszczyciłeś świętym posłannictwem, radował się wiecznie w niebieskiej chwale. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Święty Błażej

3 lutego obchodzimy wspomnienie Świętego Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła. Za jego wstawiennictwem prosimy Boga o zdrowie gardła i o łaskę dobrego korzystania z daru mowy.

Za wstawiennictwem Świętego Błażeja, biskupa i męczennika, niech Bóg zachowa Cię od choroby gardła i wszelkiej innej dolegliwości. W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.